היסטוריה

המצאת הסקוטר הימי

האקווה סקוטר הומצא בשנת 1967 על ידי מהנדס כימיה גרמני בשם ברנד באטגר.

באטגר פיתח את המנוע במטרה להימלט ממזרח גרמניה מעבר לים הבלטי לדנמרק. מהנדס הכימיה החליט כי הסיכוי הטוב ביותר שלו להגיע למערב יהיה לעשות זאת דרך הים. הוא התאמן כצוללן ועבד בפיתוח כלי התחבורה שיסייע למאמציו בסדנת הרכב שלו בדרזדן.

 

כשהוא לוקח את מנוע השתי פעימות מהאופנוע שלו, הצמיד באטגר מדחף אל גל ההנעה שלו ואטם את היחידה באמצעות שרף פוליאסטר. לאחר מכן הוסיף מיכל בנזין מפיברגלס וידיות, בכוונתו  היה להשתמש בסקוטר הימי הביתי שלו כדי לגרור אותו דרך המים.

ניסיון הבריחה הראשון של באטגר בסתיו 1967 היה כישלון, כאשר הוא נתפס על ידי השטאזי על החוף בוויסמר, ולמרות הטענה כי בכוונתו רק לבדוק את המצאתו ולא לברוח, הוא נידון לשלושה חודשי מאסר. אולם מעצרו רק חיזק את החלטתו להימלט וברגע ששוחרר, החל לשפר את הסקוטר שלו.

ניסיון הבריחה השני שלו ב – 8 בספטמבר 1968 הצליח. כשהוא יוצא מגראל - מוריץ ומתכוון להגיע לנמל גדס הדני, כ – 24 קילומטר ימיים מעבר לים הבלטי.  הסקוטר של באטגר משך אותו כמעט חמש שעות עד להגיעו לחוף מבטחים. חברת בת גרמנית מערבית של רוקוול הציעה לבאטגר את ההזדמנות לפתח גרסה מסחרית לקטנוע הסקוטר שלו. בשנת 1974 עצר רוקוול את פיתוח הקטנוע, אך הפטנטים שלו נרכשו על ידי ג'יימס טיילור בשנת 1978. טיילור הקים את Aquascooter inc והעביר את הייצור לארצות הברית.

כיום הוא מיוצר באופן מסחרי באיטליה על ידי חברת Aquascooter enjoy